Sukesy naszych uczennic w Konkursie wiedzy o prawie

Uczennice Naszej Szkoły po raz pierwszy wzięły udział w ogólnopolskim, trzyetapowym Konkursie Wiedzy o Prawie organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Wszystkie dziewczęta świetnie poradziły sobie na etapie szkolnym i awansowały na etap okręgowy. Z drugim etapem, odbywającym się na żywo na platformie Zoom najlepiej poradziła sobie Julia Szarwas. Etap ten wymagał znajomości i właściwej interpretacji przepisów prawnych i rozwiązywania kazusów.

Na etap okręgowy zakwalifikowały się:
Gabriela Jędrusiak
Michalina Kierzkowska
Wiktoria Piortowska
Katarzyna Skibińska
Alicja Sławinska
Nadia Szcześniewska

Julia zakwalifikowała się do finału, który odbył się 15 maja 2023 w Warszawie i znalazła się w gronie 16 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych spośród ponad tysiaca uczestników.  Jak podkreśla sama Julia konkurs zorganizowany był bardzo profesjonalnie i przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wszystko odbywało się na wysokim poziomie. Trzyosobowa komisja podczas ustnego egzaminu zadawała mnóstwo pytań, lecz jednocześnie wykazywała się życzliwością i wyrozumiałością. Julia zdobyła tytuł finalisty, za co otrzymała nagrody rzeczowe.
Mecenas Agnieszka Chrostowska-Bawoł, Przewodnicząca Krajowego Komitetu Organizacyjnego Akademii, podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem wiedzy i odwagi wszystkich finalistów. W przygotowaniach do konkursu bezinteresowną pomocą wykazała się Pani Anna Łącka, która podczas dwóch spotkań pomogła Julii w opanowaniu ogromu materiału na finałowy etap konkursu. Serdecznie dziękujemy w imieniu Naszej Szkoły!

Autor i opiekun dziewcząt: Andrzej Dominowski