Karpacz i Praga

W dniach 19, 20, 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas IV-VIII ZPO w Lubieniu Kujawskim,  pod opieką p. Hanny Szczepańskiej, p. Doroty Zaborowskiej, p. Małgorzaty Adamskiej, p. Doroty Ostrowskiej, Joanny Karbowskiej i p. Aleksandry Gawrysiak brali udział w wycieczce do Wrocławia, Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta.

Pierwszego dnia podziwialiśmy atrakcje przyrodnicze niesamowitego Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, które leży zaledwie kilkanaście kilometrów od polskiej granicy. W naturalnych formacjach skalnych, za których rzeźbienie w ciągu wielu tysiącleci zabrała się Matka Natura, dostrzec można było znane zwierzęta, twarze, postacie, czy krajobrazy i bohaterów ,,Opowieści z Narnii".
Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w stolicy Czech, jednym z najpiękniejszych miast Europy. Zachwytom urokami Starego Miasta Pragi nie było końca.
W trzecim dniu spacerowaliśmy ulicami Karpacza i podziwialiśmy uroki tego pięknego miasta. Następnie uczniowie korzystali z relaksu w Aquaparku Tropikana, w Hotelu Gołębiewski. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Starego Miasta i zachwycaniem zabytkami Wrocławia.
Dziękujemy Biuru Turystycznemu BAN TUR oraz pani Kasi – niesamowitej przewodniczce sudeckiej, która w interesujący sposób zapoznawała nas z ciekawostkami regionu.

Autor tekstu – Hanna Szczepańska