I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

W dniu 6 marca 2023r. na hali sportowej GOS i R w Choceniu odbył się

II Turniej Piłki Ręcznej dla dziewcząt z okazji obchodów Dnia Kobiet o Puchar Dyrektora Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia.

Celem turnieju była promocja piłki ręcznej dla dziewcząt, popularyzacja choceńskich szkół ponadpodstawowych wśród uczennic ze szkół podstawowych oraz wyłonienie najlepszych zespołów.

W turnieju wzięło udział aż 7 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa im. Janka Bytnara „Rudego” w Lubieniu Kujawskim, Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu, Szkoła Podstawowa w Wilkowicach, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kłóbce.

W zawodach sportowych zagrało 111 zawodniczek. Rozegrano 16 spotkań, każdy mecz trwał 1 x 10 minut. Zwycięzcą turnieju piłki ręcznej została Szkoła Podstawowa w Lubieniu Kujawskim, która w meczu finałowym wygrała 8:2 ze Szkołę Podstawową w Przedczu, rewanżując się za ubiegłoroczną finałową porażkę. III miejsce zajęły szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej w Chodczu, IV miejsce przypadło gospodyniom ze Szkoły Podstawowej w Choceniu, kolejne miejsca zajęły: V miejsce Szkoła Podstawowa w Wilkowicach, VI miejsce Szkoła Podstawowa w Boniewie, VII miejsce Szkoła Podstawowa w Kłóbce.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami, każda zawodniczka oraz trenerzy z trzech najlepszych szkół zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, zaś wyróżniające się szczypiornistki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy za osiągnięcia indywidualne.

Kolejność miejsc w turnieju:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Janka Bytnara „Rudego” w Lubieniu Kujawskim         (4 zwycięstwa, 0 porażek,  33 bramki rzucone, 7 bramek straconych)

II miejsce – Szkołą Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu (4 zwycięstwa,  1 porażka, 32 bramki rzucone, 12 bramek straconych)

III miejsce –Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Chodczu (3 zwycięstwa,        2 porażki, 20 bramek rzuconych, 22 stracone)

IV miejsce –Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu (1 zwycięstwo, 3 porażki, 13 bramek rzuconych, 25 straconych)

V miejsce –Szkoła Podstawowa w Wilkowicach (1 zwycięstwo, 2 remisy: 1 zwycięstwo po rzutach karnych i 1 porażka po rzutach karnych, 2 porażki, 10 bramek rzuconych, 19 straconych)

VI miejsce –Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziemi Kujawskiej w Boniewie (1 zwycięstwo, 3 porażki, 10 bramek rzuconych, 19 straconych)

VII miejsce –Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kłóbce (0 zwycięstw, 2 remisy: 1 zwycięstwo po rzutach karnych i 1 porażka po rzutach karnych, 3 porażki, 7 bramek rzuconych, 21 straconych)

Wyróżnienia Indywidualne:

Najlepsza Zawodniczka” – Wiktoria Bordyn (SP Lubień Kujawski)

„Najlepsza Bramkarka” – Alicja Kotarska (SP Lubień Kujawski)

„Snajperka Zawodów” – Klaudia Witczak (SP Przedecz) – 20 bramek

Najlepsza Zawodniczka SP Przedecz” – Izabella Koza

Najlepsza Zawodniczka SP Lubień Kujawski” – Maja Dąbrowska

Najlepsza Zawodniczka SP Chodecz” – Kinga Kacprzak

Najlepsza Zawodniczka SP Choceń” – Maja Paliwoda

Najlepsza Zawodniczka SP Wilkowice” – Kamila Ostrowska

Najlepsza Zawodniczka SP Boniewo” – Małgorzata Jezierska

Najlepsza Zawodniczka SP Kłóbka” – Marietta Synowska

Szkoła Podstawowa Lubień Kujawski: Dąbrowska Majka – 14 bramek, Bordyn Wiktoria – 13, Paczkowska Zuzanna – 5, Jędrusiak Gabriela – 1, Olczak Oliwia, Kotarska Oliwia, Kopczyńska Hanna, Dynarska Katarzyna, Ankiel Magda, Dominikowska Natalia. Trener: Adamska Małgorzata.

.