Speedcubing – sztuka szybkiego układania KOSTKI RUBIKA

W naszej szkole odbył się konkurs „Speedcubing – sztuka szybkiego układania KOSTKI RUBIKA”. Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną oraz z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną, z której oprócz wielu ciekawostek na temat kostki Rubika, dowiedzieli się o innych, niestandardowych zastosowaniach kostki. Mieli również możliwość obejrzeć wystawę nie tylko znanej, typowej kostki (3x3x3) ale również innych, różnego rodzaju i wielkości kostek.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas 4–8 oraz nauczyciel pani Dorota Zaborowska.

Mistrzem został uczeń klasy 4b – Jakub Domagalski, ułożenie kostki zajęło mu mniej niż jedną minutę. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 8a – Patryk Dominikowski, a trzecie uczeń klasy 8b – Robert Mikołajewski. Cieszymy się, że wszyscy biorący udział w rywalizacji wykonali to zadanie. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz różne układanki.

Kostka Rubika wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, staje się coraz bardziej popularna.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz zaprezentować swoje talenty w szybkim układaniu kostki Rubika biorąc udział w międzyszkolnym konkursie „Mam Talent”, który odbył się w Zespole Szkół w Kowalu. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Mateusz Grzelak – klasa 8b oraz Patryk Dominikowski  klasa 8a. Po niesamowitych i wyrównanych występach Jury wyłoniło zwycięzców. Oczywiście pierwsze miejsce uzyskali uczniowie naszej szkoły.

Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Nauczyciele matematyki