ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW I PASOWANIE NA UCZNIA ZPO

18 listopada 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia ZPO. Był to szczególny dzień, na który pierwszaki czekały z niecierpliwością i dzielnie zmagały się z nauką wierszy i piosenek podczas licznych prób. W czasie uroczystości zaprezentowały program artystyczny, w którym przedstawiły życie pierwszaka, zasady ruchu drogowego i znajomość symboli narodowych. Udowodniły przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom i kolegom z klas IV, że zasługują na miano ucznia.

Pierwszoklasiści ślubowali sumiennie wywiązywać się z obowiązków uczniowskich, być dobrymi kolegami i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pani dyrektor Elżbieta Kobus-Jasińska pasowała ich ogromnym, zaczarowanym ołówkiem na uczniów. Wszyscy otrzymali symboliczne tarcze oraz  pamiątkowe akty pasowania.
Życzenia  i indywidualne prezenty przekazał dzieciom Przewodniczący Rady Powiatu włocławskiego pan Zygmunt Wierzowiecki, natomiast Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Jolanta Grauman oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pani Elżbieta Wojciechowska wręczyły wychowawcom gry dla klas. Zwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawcy klas pierwszych p. Anna Czarniak i p. Małgorzata Szymańska serdecznie  dziękują pani Grażynie Pszczółkowskiej za pomoc w stworzeniu dekoracji, pani Krystynie Ziemińskiej za opiekę nad uczniami i panu wicedyrektorowi Jarosławowi Pieczkowskiemu za czuwanie nad oprawą muzyczną oraz uczennicom klasy IVb  Zosi Sochaczewskiej i Mai Bujalskiej.