Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września nasza szkoła po raz kolejny obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego .To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej , Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

EDSS zachęca do wspólnego spędzenia czasu na zabawie przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej.

Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej ,, epidemii siedzenia".

W tym dniu w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim

Przedszkole zaplanowało:

-zabawy na świeżym powietrzu

- tor przeszkód na przedszkolnym korytarzu

- liczenie schodów prowadzących do stołówki

- zabawy ruchowe w Sali gimnastycznej

Klasy pierwsze aktywnie realizowały zadania z okazji Europejskiego Dnia Sportu.

- przeprowadziły ćwiczenia gimnastyki porannej

- wykonały zadania z Mery wykorzystując filmiki „Akademii Lamy i Krokieta” podczas różnych edukacji i przerw śródlekcyjnych,

- pokonały tor przeszkód

-bawiły się z chustą animacyjną.

Klasy drugie przeprowadziły:

- między klasowe rozgrywki w ,,dwa ognie’’

- zabawy z Krokietem i Lamą

- ćwiczenia śródlekcyjne

-zabawy z chustą animacyjną

każda klasa wykonała plakat z hasłem promującym aktywność fizyczną

- w każdej klasie w czasie lekcji wychowania fizycznego ,został przeprowadzony indywidualny bieg na czas .Dla klas 4,5,6- dystans -60m, dla klas 7-8- dystans 100m . Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

- dziewczęta i chłopcy z klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział  w "Sztafecie dla serca" organizowanej przez Szkołę Podstawową im. Fryderyka Chopina w   Kłóbce w dniu 30.09.2022r.

Zadania sportowe dostarczyły wszystkim dzieciom dużo radości i aktywnego spędzania czasu w szkole. Sami zobaczcie fotorelacje z tego dnia.