Święto Edukacji w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim

W Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim Dzień Edukacji Narodowej świętowano radośnie i różnorodnie, bo nie tylko aktywnie i sportowo, ale i artystycznie.13 października, w przeddzień święta edukacji, uczniowie klas siódmych i ósmych dwukrotnie przedstawili swoim kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej przezabawny spektakl słowno-muzyczny obrazujący jeden dzień z życia szkoły ilustrowany fragmentami odpowiadających poszczególnym scenom z lekcji i przerw piosenek.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadały panie: Hanna Szczepańska i Małgorzata Adamska. Podczas akademii nastąpiło posumowanie najważniejszego etapu finalizowania majowego koncertu charytatywnego dla Nikoli. Nasza uczennica otrzymała nowoczesną pompę insulinową i niezbędny do jej prawidłowego funkcjonowania telefon komórkowy, a także komputer. Szkolne Koło Wolontariatu BAJKED, Rada Rodziców i cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim w imieniu Nikoli i jej rodziców jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy wsparli naszą akcję, a także samorządowcom i instytucjom, które czynnie przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia tego przedsięwzięcia. Na Nikolę czeka jeszcze turnus rehabilitacyjny, ale o tym później.

Ten ważny i szczęśliwy dla przedszkolaczków, uczniów i wszystkich pracowników ZPO dzień postanowili uczcić wraz z nami: pan Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Powiatu Włocławskiego, p. Jolanta Grauman Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim, p. Elżbieta Wojciechowska Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, a także p. Agata Molewska Przewodnicząca Rady Rodziców i p. Renata Krajczewska-Jędrusiak Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas także emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni ZPO. Dziękujemy im za życzliwość!

Dzieci z Przedszkola Samorządowego uczciły ten dzień występami i wspólnymi zabawami, a co najważniejsze szczerymi uśmiechami i życzeniami dla wszystkich swoich kochanych cioć.

My także życzymy całej społeczności Szkoły Podstawowej im. hm. Janka Bytnara „Rudego” i Przedszkola Samorządowego w Lubieniu Kujawskim dużo satysfakcji z obcowania z edukacją w każdym wieku i na każdym poziomie. Niech czas spędzony w murach ZPO będzie czasem radości, ale i stawania się coraz lepszym człowiekiem!

Linki do występu:

20221013_121836.mp4