Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

Dzisiejszy dzień delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowymi ZHP im. Szarych Szeregów oraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, delegacją OSP oraz proboszczem Dariuszem Sieczkowskim i księdzem prefektem Pawłem Osińskim rozpoczęła od przemarszu na cmentarz parafialny, gdzie tradycyjnie 1 września oddali hołd poległym podczas II wojny światowej.

Następnie poczty sztandarowe udały się na plac przy ZPO, aby o godzinie 9.00 pani dyrektor Elżbieta Kobus-Jasińska powitała w progach naszej szkoły klasy I-III, a o godzinie 10.00 klasy IV-VIII. Uroczystościom nadała patetycznego charakteru część artystyczna przygotowana przez uczennice: Gabrielę Jędrusiak, Nadię Szcześniewską i Martynę Kosmalską.

Inaugurację klas IV-VIII zaszczycił nas swoją obecnością i krótką przemową do młodzieży, rodziców i całej społeczności szkolnej pan Marek Wiliński burmistrz Lubienia Kujawskiego, a także pani Elżbieta Wojciechowska Przewodnicząca Referatu Oświaty i pani Agata Pawlak-Molewska Przewodnicząca Rady Rodziców. Wśród gości był również pan Jacek Kosmalski Komendat OSP Krzewie.
W trakcie uroczystości poczet sztandarowy został oddelegowany do złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Walczących o Wolność Kraju przed budynkiem ZPO.
Po tak rozpoczętym roku szkolnym pozostaje tylko spakować plecaki i nastawić budziki. Pierwszy dzwonek już zadzwonił...