Wycieczka do Zoo w Płocku

W dniu 9 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Zoo w Płocku. Wszyscy wzięli udział w pokazie gadów. Była możliwość bliskiego obcowania z tymi nadzwyczajnymi zwierzętami. Przypomnieliśmy sobie także wygląd I zwyczaje innych zwierząt egzotycznych takich jak słonie, żyrafy, tygrysy, lwy czy zebry.

Ogromne wrażenie zrobiło na nas akwarium, gdzie podziwialiśmy stworzenia wodne o różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Wycieczka była okazją do integracji kulturowej, gdyż 15 uczestników, to dzieci z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole. Pozostali uczestnicy wycieczki to uczniowie angażujący się na codzień w życie naszej szkoły w grupach takich jak BAJKED i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy sponsorom: Radzie Ridziców oraz Gminie Lubień Kujawski, za możliwość wyjazdu na wycieczkę.

Autor: Joanna Karbowska