Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak z Fundacją GoudenKorrel w Lubieniu Kujawskim

W Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim 1 czerwca odbył się kolejny, bo VI już Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak, nie po raz pierwszy także z Fundacją GoudenKorrel. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. hm. Janka Bytnara „Rudego” w Lubieniu Kujawskim, ale także i uczniowie z pozostałych szkół podstawowych z terenu Gminy, a więc z Kłóbki, Kanibrodu i Kalisk Kujawskich, jak również ich rodzice i nauczyciele, pobiegli wytyczonymi duktami leśnymi, by kultywować tradycje biegów przełajowych wieloletniej nauczycielki wychowania fizycznego w szkole w Lubieniu Kujawskim.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy, a zwycięzcy wspaniałe nagrody. Dodatkowymi atrakcjami były w Dniu Dziecka dmuchana zjeżdżalnia i zamek, popcorn oraz wata cukrowa. Wszystkie te przyjemności i prezenty ufundowała dzieciom Fundacja GoudennKorell. Pan Michał Góra – Prezes firmy GoudenKorell nie zapomniał także o najmłodszych milusińskich z ZPO. Przedszkolaczki z Przedszkola Samorządowego w Lubieniu Kujawskim oprócz pakietów startowych i dmuchanych piłek mogły cieszyć się dostosowanymi do ich wieku dmuchańcami.

Trasę biegu przez urokliwy las lubieński przygotował leśniczy Andrzej Rutkowski. Urząd Miasta i Gminy Lubień Kujawski jak zawsze zadbał o bezpieczny dowóz dzieci na miejsce biegu oraz zabezpieczenie medyczne i sanitarne imprezy. UKS Lubienianka zakupiła zaś puchary dla zwycięzców i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników biegu. Podczas Biegu serwowano pyszną grochówkę i smaczne kiełbaski ufundowane przez ZPO w Lubieniu Kujawskim.

Nad sprawną organizacją czuwali członkowie Zarządu i wolontariusze Fundacji GoudenKorrel oraz nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Koordynatorem Biegu była pani Małgorzata Adamska –Prezes UKS Lubienianka. Pomocą służył jej nauczyciel wychowania fizycznego- Piotr Safandowski.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Prezes firmy GoudenKorell – pan Michał Góra oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego: Burmistrz Lubienia Kujawskiego – pan Marek Wiliński wraz z panią Wandą Mordzak – Skarbnikiem Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim i panią Jolantą Mielczarek – Sekretarzem Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim, a także Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – panią Elżbietą Wojciechowską, która dołączyła do rywalizacji sportowej i pobiegła na dystansie 800 m. Obecni byli także ks. Dariusz Sieczkowski – proboszcz tutejszej parafii i leśniczy – pan Andrzej Rutkowski, jak również dyrektorzy szkół: pani Anna Andrzejczak i pani Agnieszka Rybska oraz pani Monika Kierzkowska – Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Ostoja” i „Przystań”. Jak co roku nie zabrakło także rodziny pani Urszuli Pietrzak. Oczywiście, państwo Edyta i Marcin Pietrzakowie oraz bratanica zgodnie z tradycją mamy i cioci wzięli czynny udział w biegu.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom biegu gratulujemy! A organizatorom i sponsorom dziękujemy za ogromną radość podarowaną ponad 400 uczniom, którzy przybyli na Bieg Leśny ze szkół podstawowych z całego terenu Gminy Lubień Kujawski i 162 przedszkolaczkom z Przedszkola Samorządowego w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim!

Klasy I dystans 250

1. Łebkowska Daria