Akademia z okazji narodowego święta konstytucji 3 maja

„ Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.”
W dniu 29.04 w naszej szkole uroczyście wspominaliśmy wydarzenie z 1791 r – podpisanie pierwszej w Polsce Konstytucji.
Z tej okazji uczniowie przygotowali inscenizację, będącą lekcją historii dla swoich kolegów i koleżanek.
W trakcie występu przedstawiono hulaszcze życie szlachty, która niekoniecznie chciała zmian w funkcjonowaniu państwa. Z drugiej strony pojawił się wśród nich głos rozsądku wzywający do reform. W sposób humorystyczny przedstawiono rolę podstępu króla i części posłów w uchwaleniu konstytucji. Na zakończenie wszyscy bohaterowie hucznie witali majową jutrzenkę.
Za sprawą oprawy muzycznej podczas akademii nie zabrakło także chwil wzruszenia. W nostalgiczny nastrój wprowadziły nas przepięknie śpiewające uczennice.
Tak zwaną wisienką na torcie okazał się występ cudownych przedszkolaków z grupy Sówki, które zatańczyły krakowiaka.
Na koniec uroczystości głos zabrała p. Dyrektor, a następnie p. Burmistrz, zwracając szczególną uwagę na fakt toczącej się za naszą granicą wojny i znaczenie upamiętniania świąt narodowych i okazywania radości z wolności Naszej Ojczyzny.
Ogromne podziękowania składamy:
- oczywiście uczniom za zaangażowanie, poświęcenie i zagranie nawet o kulach z powodu złamanej dzień wcześniej nogi...
- p. Piotrowi Becińskiemu za przygotowanie oprawy muzycznej,
- p. Justynie Walczak za przygotowanie występu Przedszkolaków,
- p. Grażynie Pszczółkowskiej za stworzenie zamku do scenografii,
- p. Małgorzacie Szymańskiej za patriotyczna gazetkę w tle.

Paulina Gaza i Maria Miętus