"Życie to nie wyścigi" Poznaliśmy skrzata Budełkę z Piernikowej Wyspy

Na zajęciach kreatywnych poznaliśmy skrzata Budełkę, który pracuje w kopalni liter, jest smutny ponieważ literka nad którą tak długo pracował uległa zniszczeniu, dopiero jego koleżanka Raptunia pokazuje mu spojrzenie z innej perspektywy. Zepsuta literka B to przecież piękne P! O tym jaką rolę pełnią błędy w procesie uczenia się oraz o wielu innych ciekawych sprawach dowiadujemy się poznając przygody mieszkańców Gór Kardamonowych.

Podczas zajęć kreatywnych poznajemy ciekawe pozycje książkowe, tym razem uczniowie klasy I poznali skrzta Budełkę bohatera serii Piernikowa Wyspa autorstwa dr Marzeny Żylińskiej. Budełko to skrzat, który pracuje w kopalni liter, w jego historię autorka wplotła takie zadania, które pozwalają zarówno na kształtowanie umiejętności rozumienia cudzych i swoich emocji, jak również zdobywanie sprawności kreatywnego pisania, planowania pracy, liczenia itp. Uczniowie wraz z Budełką i Raptunią odpowiadają sobie na pytania co to jest porażka? Czy można ją zamienić w sukces? Jak działa na nas presja czasu? Jaka jest rola błędów w uczeniu się?

To dopiero poczatek naszej przygody z mieszkańcami Gór Kardamonowych, na zdjęciach portrety Budełki wykonane przez uczniów klasy Ia.

Autor: Katarzyna Stawicka