eTwinning w naszej szkole - Innowacja pedagogiczna - Kreatywnie z eTwinning.

Uczniowie klas I - III uczęszczający na zajęcia kształtujące kreatywność prowadzone przez p. Katarzynę Stawicką, realizują innowację pedagogiczną "Kreatywnie z eTwinning". Polega ona na włączeniu dzieci do uczestnictwa w międzynarodowych projektach w społeczności eTwinning.

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, rodzicami, władzami lokalnymi. Nauczyciele organizują dla swoich uczniów przestrzeń do pracy nad ciekawymi projektami edukacyjnymi. Społeczność eTwenning tworzą zarejestrowane na platformie szkoły z 43 krajów Europejskich i partnerskich eTwinning Plus.

W praktyce, każdy uczestnik projektu ma wpływ na jego przebieg i jakość. Uczniowie poprzez platformę TwinSpace kontaktują się z partnerami projektowymi, odbywają spotkania on-line, dzielą się swoimi osiągnięciami i postępami prac. Korzystają z narzedzi TIK by w ciekawy sposób realizować swoje cele edukacyjne.

Nauczyciele eTwinnerzy mają możliwość udziału w wielu interesujących konferencjach, szkoleniach, webinarach. Doskonalą się zawodowo i dzielą swoim doświadczeniem w pracy i dobrymi praktykamieTwinning w naszej szkole

Autor: Katarzyna Stawicka