Labolatorium chemiczne
Prezentujemy ciekawe i proste doświadczenia chemiczne, które można wykonać w szkolnym laboratorium. Niektóre są niezmiernie efektowne.
My już widzieliśmy, zobacz i Ty!
Podczas lekcji wykonujemy ciekawe i proste doświadczenia chemiczne, które można wykonać w szkolnym laboratorium. Niektóre są niezmiernie efektowne. My już widzieliśmy, zobacz i Ty!
Dnia 18.04.2024 odbył się międzyszkolny konkurs chemiczny o życiu i pracy Marii Skłodowskiej - Curie w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, w którym wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Sierakowska z klasy 8a oraz Gabriela Jędrusiak, Michalina Kierzkowska i Nadia Szcześniewska z klasy 8b. W rywalizacji wielu uczniów dziewczyny wykazała się dużą wiedzą na temat życiorysu i pracy naszej dwukrotnej polskiej noblistki. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy odwagi i chęci poszerzania wiedzy z dziedziny chemii. Opiekun: nauczyciel chemii Aleksandra Gawrysiak
Uczniowie klas ósmych na lekcji chemii otrzymują wodorotlenki trudno rozpuszczalne.
Lekcja przyrody klasa IV b Uczniowie podczas lekcji wykonują doświadczenia i uczą się mikroskopować.
Soczewki są ciekawym i bardzo przydatnym narzędziem do powiększania lub pomniejszania obrazu danego przedmiotu. Jednak ułożenie i wielkość obrazu przedmiotu zależy od rodzaju soczewki oraz od odległości od soczewki o czym przekonali się uczniowie klas ósmych.
Autor: Aleksandra Gawrysiak
Dnia 1 kwietnia 2022 roku w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się II Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny pt. „W zdrowej diecie…nasza moc!” skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 4 uczniów naszej szkoly: Adrian Kosmalski, Jakub Nowicki, Wiktoria Bartosiak i Michał Michalski pod opieką nauczyciela chemii pani Aleksandry Gawrysiak.
Zajęcia rozwijające kreatywność z chemii to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. Inspirowanie młodzieży do nauki to trudna sztuka, która wymaga przede wszystkim innowacyjnego podejścia do zajęć. Rozbudzić naturalną ciekawość uczniów, zafascynować ich nową wiedzą i ujrzeć w ich oczach iskierkę radości. To marzenia każdego padagoga, bo nic tak nie satysfakcjonuje nauczycieli, jak samodzielne odkrywanie świata przez wychowanków.
Autor: Aleksandra Gawrysiak
Prezentujemy ciekawe i proste doświadczenia chemiczne, które można wykonać w szkolnym laboratorium. Niektóre są niezmiernie efektowne.
My już widzieliśmy, zobacz i Ty!