Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
To już kolejny rok, gdzie uczestniczymy w akcjach związanych z popularyzacją wiedzy o dysleksji rozwojowej.
Dysleksja rozwojowa dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Należy jednak pamiętać, że dysleksja rozwojowa to nie wyrok i wcale nie musi utrudniać nauki, uprzykrzać życia.
Na przestrzeni ostatnich lat poznawaliśmy bowiem wielu dyslektyków - znanych artystów, sportowców, naukowców, a nawet pisarzy, dla których dysleksja nie była przeszkodą w osiągnięciu sukcesu.
Recept na sukces dla dyslektyków jest wiele: głośne i ciche czytanie, ćwiczenia ortograficzne, pamięciowe, gry planszowe, codzienne ćwiczenia uważności, a nawet ćwiczenia sportowe czy zwykła dyskusja o codziennych potrzebach. Jednak, aby one miały sens i przynosiły pożądane efekty, potrzeba czegoś jeszcze: chęci i zaangażowania, powtarzalności i systematyczności, a przede wszystkim świadomości mocy tych działań oraz wiary w siebie.
W związku z powyższym zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi do udziału w aktywnościach związanych z Europejskim Tygodniem Świadomości Dysleksji. W tym roku będą się one pojawiać w wiadomościach do uczniów i rodziców/opiekunów prawnych na dzienniku elektronicznym.
Każdego dnia w wiadomości zostanie przesłany quiz dla uczniów i quiz dla rodziców/opiekunów prawnych, które po rozwiązaniu ukażą cytat lub opis znanego dyslektyka. Imię i nazwisko oraz najważniejsze dokonanie tej postaci będzie trzeba przesłać zgodnie z załączoną instrukcją.
Im więcej uczniów i rodziców/opiekunów z danej klasy prześle prawidłowe odpowiedzi, tym więcej punktów otrzyma klasa. Klasa, która zdobędzie najwięcej punktów otrzyma Certyfikat Klasy Przyjaznej Dyslektykom oraz miłą niespodziankę. Najbardziej aktywni uczniowie i rodzice/opiekunowie prawni również zostaną nagrodzeni.
Powodzenia
M. Fudała