Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. klasy I-III

klasy I-III

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018r. klasy młodsze odwiedził Mikołaj. Dzieci przywitały go, jak zwykle, entuzjastycznie. Drugoklasiści, pod kierunkiem wychowawców, zaprezentowali program słowno-muzyczny i zachęcili do oglądania bloku reklamowego, z którego dochód TV POLSAT przeznacza na pomoc chorym dzieciom. Święty obdarował wszystkich upominkami, które wręczył przedstawicielom klas.

Klasa 2b w BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Uczniowie klasy 2 b odwiedzili gmach, w którym mieści się BIBLIOTEKA PUBLICZNA. Po bibliotece oprowadziła je p. Agnieszka Banasiak, która przybliżyła zasady korzystania i funkcjonowania tej instytucji.

Drugoklasiści w PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ

29 XI 2018r. klasy drugie odwiedziły przychodnię weterynaryjną. Dzieci zostały oprowadzone po obiekcie, dowiedziały się jakie jest przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń oraz narzędzi. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań o różne aspekty zawodu weterynarza. 

Wycieczka drugoklasistów do ogrodu edukacyjnego w Kowalu

21 XI 2018r.  uczniowie klas drugich byli uczestnikami zajęć o tematyce meteorologicznej w Ogrodzie Edukacyjnym ,,Rycykowy Zakątek" w Kowalu. W celu doświadczenia działania wiatru, dzieci własnoręcznie zrobiły wiatraki. Uczniowie wykonali również  plansze z trudnymi nazwami chmur i z waty odtworzyli ich wygląd. Zobaczyli także jak wygląda skrzynka meteorologiczna, w której mierzy się np: opady deszczu. Mieli też możliwość odczytać informacje z zegara słonecznego. Dzieci wróciły zadowolone i gotowe na meteorologiczne wyzwania w szkole.

SERCE DLA POLSKI

Dzieci z klas I-III i oddziałów zerowych wzięły udział w występie słowno-muzycznym pod hasłem "SERCE DLA POLSKI", upamiętniającym 

SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali biało-czerwone serca i samodzielnie napompowali balony. Następnie pod kierunkiem p. E. Zaborowską i p. J. Walczak uczyli się pląsów i piosenek o tematyce patriotycznej.  Największą radość sprawiły dzieciom zabawy z balonami. 

Bal andrzejkowy

23 listopada 2018r uczniowie klas młodszych bawili się na zabawie andrzejkowej. Dzieci miały możliwość korzystania z wróżb, konkursów i tańców. 

PODRÓŻ KLAS TRZECICH W PRZESZŁOŚĆ

Uczniowie klas trzecich poznali stare miasta i zamki realizując krąg tematyczny „Podróże w przeszłość”. Wcielili się postaci żyjące w tamtych czasach. Królowie, księżniczki, damy dworu i rycerze opracowali w grupach „kodeks rycerza”, wykonali własne herby, brali udział w sprawnościowych potyczkach rycerskich i tańczyli tańce dworskie. Są gotowi do stosowania ideałów rycerskich w życiu klasowym i osobistym.

Klasy młodsze świętują SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 XI 2018r. uczniowie klas I-III obchodzili SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Dzieci obserwowały program słowno-muzyczny przedstawiony przez starszych kolegów oraz wzięły udział w zbiorowym odśpiewaniu hymnu o godz. 11:11.

Śniadanie daje moc

Po raz kolejny uczniowie klas młodszych uczestniczyli w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.  Dzieci samodzielnie wykonały i spożyły zdrowe posiłki.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego MOJA OJCZYZNA

6 listopada 2018 r nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Polsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a laureaci nagrody i dyplomy.

Wspominamy tych, którzy odeszli

W tygodni poprzedzającym ŚWIĘTO ZMARŁYCH uczniowie klas trzecich odwiedzili mogiły żołnierzy, groby pracowników oświaty i innych ludzi zasłużonych dla  lokalnej społeczności.

Wycieczka trzecioklasistów do fabryki bombek KADPOL w GNIEŹNIE

24 października 2018r. uczniowie klas trzecich zapoznali się z procesem produkcji i zdobienia bombek. Dzieci wzięły udział w warsztatach, na których samodzielnie ozdobiły, 4 różnej wielkości, bombki.  

Rozgrywki międzyklasowe w ramach "III BIEGU LEŚNEGO im. Urszuli Pietrzak"

12.X.2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w międzyklasowych zawodach sprawnościowych w ramach "III BIEGU LEŚNEGO im. Urszuli Pietrzak".

Posadzenie DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI

W związku ze stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, 15X2018r. odbyło się uroczyste posadzenie DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i władze samorządowe.

Dzień Edukacji Narodowej

15 X 2018 r. obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Trzecioklasiści szukają jesieni.

8 października podczas wycieczki uczniowie klas trzecich poszukiwali oznak jesieni. Odnaleźli pięknie ubrane drzewa i krzewy. Zgromadzili sporą ilość żołędzi, orzechów i kasztanów. Szukając jesieni spotkali odrobinkę wiosny - kwitnący kasztanowiec.

Dzień Chłopca w klasach I_III

1 października 2018 roku część klas młodszych obchodziła w klasach Dzień Chłopca. Dzieci wspólnie bawiły się i w kulturalny sposób spożywały poczęstunek. Panowie oprócz szczerych, płynących z serca życzeń, otrzymali upominki. Niektórzy w ramach tego święta pojechali do kina.

Klasa 3b uczy przepisów ruchu drogowego.

Dnia 17 września klasa 3b wystawiła trzy przedstawienia w klasach pierwszych. Uczniowie pracując w grupach przedstawili inscenizację pt. " Jakie znaki dają znaki". Własnoręcznie wykonane rekwizyty urozmaiciły ich występ.

Trzecioklasiści doskonalą przekraczanie jezdni

10 września 2018r uczniowie klas trzecich utrwalali zasady ruchu drogowego i doskonalili przejście przez jezdnie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

3 września 2018 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie klas pierwszych.

Drugoklasiści żegnają miniony rok szkolny

22 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Drugoklasiści otrzymali świadectwa i dyplomy za całoroczne osiągnięcia na tle klasy oraz, na forum szkoły, za wyróżnienia w konkursie matematycznym KANGUR. 

Spotkanie z policjantem

21 czerwca odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, którą poprowadził p. Lubasiński.

OSTATNIA WYCIECZKA KLAS DRUGICH

Podsumowaniem pracy klas drugich były lekcje na łonie natury. Nad jeziorem uczniowie utrwalili sobie nazwy roślin i zwierząt wodnych i łąkowych, kształtowali siłę mięśni na siłowni oraz grali w gry zespołowe. Śpiewając piosenki i jedząc lody orzekli, że to był dobry rok szkolny.

Kibicujemy REPREZENTACJI POLSKI na I meczu MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

19 czerwca 2018r. o godz. 17:00 REPREZENTACJA POLSKI rozegra mecz z REPREZENTACJĄ SENEGALU. Klasy II włączyły się w szkolną akcję i już od samego rana przywdziani w strój kibica dopingują "NASZYCH".

Dzień Matki i Ojca

7 czerwca 2018 r.  klasy drugie obchodziły święto najbliższych im osób - mamy i taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały rodzicom program słowno-muzyczny, po którym odbył się słodki poczęstunek i zostały wręczone własnoręcznie wykonane prezenty.

Konkurs recytatorski

13 czerwca odbył się KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III. Wzięło w nim udział 21 uczniów klas młodszych w tym siedmioro z klas drugich. Wszystkim gratulujemy.

Dzień Dziecka

4 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka. Drugoklasiści, podobnie jak reszta szkolnej braci, bawili się na boisku szkolnym. Dzieci korzystały ze zjeżdżalni, trampoliny, grały w mini-golfa, strzelały z łuku do celu, chodziły będąc we wnętrzu dmuchanej kuli. Odbyły się również zawody, w których klasy współzawodniczyły w różnych konkurencjach.  Uczniowie skorzystali również z poczęstunku sponsorowanego przez Radę Rodziców.

Klasa 2a w skansenie

25 maja klasa 2a była na wycieczce w Skansenie w Kłóbce. Dzieci zwiedziły  budynki mieszkalne i gospodarskie dawnej wsi. Zapoznały się z dawnymi zawodami: kowal, drukarz i garncarz oraz poznały ludowe tradycje Kujaw. Samodzielnie wykonały naczynia gliniane na kole garncarskim i zrobiły nadruk na materiale. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: