Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. klasy I-III

klasy I-III

Klasa 3b uczy przepisów ruchu drogowego.

Dnia 17 września klasa 3b wystawiła trzy przedstawienia w klasach pierwszych. Uczniowie pracując w grupach przedstawili inscenizację pt. " Jakie znaki dają znaki". Własnoręcznie wykonane rekwizyty urozmaiciły ich występ.

Trzecioklasiści doskonalą przekraczanie jezdni

10 września 2018r uczniowie klas trzecich utrwalali zasady ruchu drogowego i doskonalili przejście przez jezdnie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

3 września 2018 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie klas pierwszych.

Drugoklasiści żegnają miniony rok szkolny

22 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Drugoklasiści otrzymali świadectwa i dyplomy za całoroczne osiągnięcia na tle klasy oraz, na forum szkoły, za wyróżnienia w konkursie matematycznym KANGUR. 

Spotkanie z policjantem

21 czerwca odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, którą poprowadził p. Lubasiński.

OSTATNIA WYCIECZKA KLAS DRUGICH

Podsumowaniem pracy klas drugich były lekcje na łonie natury. Nad jeziorem uczniowie utrwalili sobie nazwy roślin i zwierząt wodnych i łąkowych, kształtowali siłę mięśni na siłowni oraz grali w gry zespołowe. Śpiewając piosenki i jedząc lody orzekli, że to był dobry rok szkolny.

Kibicujemy REPREZENTACJI POLSKI na I meczu MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

19 czerwca 2018r. o godz. 17:00 REPREZENTACJA POLSKI rozegra mecz z REPREZENTACJĄ SENEGALU. Klasy II włączyły się w szkolną akcję i już od samego rana przywdziani w strój kibica dopingują "NASZYCH".

Dzień Matki i Ojca

7 czerwca 2018 r.  klasy drugie obchodziły święto najbliższych im osób - mamy i taty. Z tej okazji dzieci zaprezentowały rodzicom program słowno-muzyczny, po którym odbył się słodki poczęstunek i zostały wręczone własnoręcznie wykonane prezenty.

Konkurs recytatorski

13 czerwca odbył się KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III. Wzięło w nim udział 21 uczniów klas młodszych w tym siedmioro z klas drugich. Wszystkim gratulujemy.

Dzień Dziecka

4 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka. Drugoklasiści, podobnie jak reszta szkolnej braci, bawili się na boisku szkolnym. Dzieci korzystały ze zjeżdżalni, trampoliny, grały w mini-golfa, strzelały z łuku do celu, chodziły będąc we wnętrzu dmuchanej kuli. Odbyły się również zawody, w których klasy współzawodniczyły w różnych konkurencjach.  Uczniowie skorzystali również z poczęstunku sponsorowanego przez Radę Rodziców.

Klasa 2a w skansenie

25 maja klasa 2a była na wycieczce w Skansenie w Kłóbce. Dzieci zwiedziły  budynki mieszkalne i gospodarskie dawnej wsi. Zapoznały się z dawnymi zawodami: kowal, drukarz i garncarz oraz poznały ludowe tradycje Kujaw. Samodzielnie wykonały naczynia gliniane na kole garncarskim i zrobiły nadruk na materiale. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Druga "b" w skansenie

18 mają klasa 2b była na wycieczce w Skansenie w Kłóbce. Dzieci zwiedziły stare chaty, dwór i inne budynki dawnej wsi. Zapoznały się z dawnymi zawodami: kowal i garncarz oraz poznały ludowe tradycje kujawskie. Samodzielnie wykonały naczynia gliniane na kole garncarskim. Zwieńczeniem wycieczki było wspolne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Drugoklasiści uczestniczą w projekcie grupy DROGA DO GWIAZDECZEK

10 maja 2018 r. chętni uczniowie klas drugich prezentowali swoje talenty. Gratulujemy talentu i  odwagi.

Dzień patrona szkoły

4 maja 2018 r. cała społeczność szkolna obchodziła DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Klasy drugie przyłączyły się także  do  tych obchodów. Dzieci z powodzeniem uczestniczyły w biegu patrolowym, zajmując w nim II i III miejsce. Po rywalizacji skorzystały z poczęstunku.

Drugoklasiści dołączają do akcji sprzątania Ziemi

Aby uczcić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI uczniowie klas drugich sprzątali teren przyszkolny.

Drugoklasiści na wystawie KLOCKÓW LEGO i w PAPUGARNIA

12 kwietnia uczniowie klas drugich odwiedzili PAPUGARNIĘ, McDonald i zwiedzili WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO.

Drugoklasiści uczą się udzielać pierwszej pomocy

11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas drugich pod okiem instruktora udzielania pierwszej pomocy  p. J. Pieczkowskiego i wychowawców poznawali tajniki podstawowej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego i uczyli się udzielać pierwszej, przedmedycznej pomocy.

Drugoklasiści solidaryzują się z osobami ze spektrum autyzmu

5 kwietnia ,na prośbę grupy BAJKED, uczniowie klas drugich ubrali się na niebiesko. W tym dniu solidaryzowali się z osobami ze spektrum autyzmu.

Przygotowujemy się do WIELKANOCY

Klasy drugie wykonały szereg wielkanocnych ozdób, którymi obdarują najbliższych lub przyozdobią  śiąteczny stół

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na pisankę

Chętni uczniowie z klas drugich wzięli udział w konkursie "WIELKANOCNA PISANKA", którego rozstrzygnięcie nastąpiło 28marca 2018r.   Organizatorkami przedsięwzięcia były p. M. Gołębiewska i p. A. Latowska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Witamy wiosnę

21 marca dzieci z klas młodszych wzięły udział w   żegnania zimy i witaniu wiosny. Uroczystość poprowadziły wychowawczynie klas 3: p.M. Gołębiewska i p.  A.Latowska

Klasy drugie włączają się w akcję grupy BAJKED

21 marca drudoklasiści dołączyli do grona dzieci przypominających światu o niepełnosprawności nazywanej ZESPOŁEM DOWNA.  Dzieciom przybliżono wiadomości nt tego rodzaju choroby genetycznej i znanych osób funkcjonujących z tą niepełnosprawnością. W tym dniu wszyscy założyli kolorowe skarpety.

Udział drugoklasistów w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR

15 marca 2018r. fascynaci matematycznych zadań wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR w kategorii ŻACZEK. Dzieci przez 75 minut miały rozwiązać 21 zadań, zróżnicowanych pod względem trudności. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod okiem wychowawców i rodziców.

Spotkanie z gadami

12 marca 2018r dzieci wzięłu udział w spotkaniu, na którym poznały niektóre gady, ich tryb życia, zwyczaje oraz preferencje żywieniowe.

Drugoklasiści samodzielnie przygotowują posiłek

W marcu uczniowie klas drugich samodzielnie wykonali i wspólnie skonsumowali kanapki z pastą jajeczno-warzywną.

Dzień Kobiet

8 marca klasy drugie świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali salę, nakryli do stołów oraz przygotowali drobne upominki. Wszyscy wspólnie się bawili,

Bawimy się w wynalazców

2 marca 2018 r dzieci z klas drugich, pracując w grupach, wykonywały prototypy wynalazków. Ich prace zdobią szkolny korytarz. 

Bal karnawałowo-walentynkowy

6 lutego 2018 r klasy drugie bawiły się, razem z innymi dziećmi z klas młodszych, na zabawie karnawałowo-walentynkowej. Dzieci tańczyły i brały udział w konkursach. Zabawę prowadził wodzirej, któremu w opiece pomagali  wychowawcy klas I-III.

Obejrzenie spektaklu teatralnego o tematyce ekologicznej

31 stycznia 2018r. uczniowie klas młodszych wybrali się do  Centrum Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. " Kogiel i Mogiel ratują las" 

Obejrzenie programu propagującego ochronę danych osobowych

29 stycznia 2018r. grupa projektowa  klas V  pod kierunkiem p. D. Ostrowskiej i p. K. Stawickiej  chcąc uświadomić wszystkich o minionym  DNIU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH, przedstawiła klasom II i III program przypominający  o bezpieczeństwie w SIECI. Dzieci  obejrzały prezentację, wysłuchały informacji dotyczących ochrony danych osobowych w INTERNECIE , obejrzały tematyczne kreskówki, w grupach układały puzzle i zapoznały się z gazetkami tematycznymi. Piątoklasiści poinformowali maluchy o ich uczestnictwie w programie GIODO.

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: