Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. klasy I-III

klasy I-III

Udział drugoklasistów w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR

15 marca 2018r. fascynaci matematycznych zadań wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KANGUR w kategorii ŻACZEK. Dzieci przez 75 minut miały rozwiązać 21 zadań, zróżnicowanych pod względem trudności. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod okiem wychowawców i rodziców.

Spotkanie z gadami

12 marca 2018r dzieci wzięłu udział w spotkaniu, na którym poznały niektóre gady, ich tryb życia, zwyczaje oraz preferencje żywieniowe.

Drugoklasiści samodzielnie przygotowują posiłek

W marcu uczniowie klas drugich samodzielnie wykonali i wspólnie skonsumowali kanapki z pastą jajeczno-warzywną.

Dzień Kobiet

8 marca klasy drugie świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali salę, nakryli do stołów oraz przygotowali drobne upominki. Wszyscy wspólnie się bawili,

Bawimy się w wynalazców

2 marca 2018 r dzieci z klas drugich, pracując w grupach, wykonywały prototypy wynalazków. Ich prace zdobią szkolny korytarz. 

Bal karnawałowo-walentynkowy

6 lutego 2018 r klasy drugie bawiły się, razem z innymi dziećmi z klas młodszych, na zabawie karnawałowo-walentynkowej. Dzieci tańczyły i brały udział w konkursach. Zabawę prowadził wodzirej, któremu w opiece pomagali  wychowawcy klas I-III.

Obejrzenie spektaklu teatralnego o tematyce ekologicznej

31 stycznia 2018r. uczniowie klas młodszych wybrali się do  Centrum Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. " Kogiel i Mogiel ratują las" 

Obejrzenie programu propagującego ochronę danych osobowych

29 stycznia 2018r. grupa projektowa  klas V  pod kierunkiem p. D. Ostrowskiej i p. K. Stawickiej  chcąc uświadomić wszystkich o minionym  DNIU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH, przedstawiła klasom II i III program przypominający  o bezpieczeństwie w SIECI. Dzieci  obejrzały prezentację, wysłuchały informacji dotyczących ochrony danych osobowych w INTERNECIE , obejrzały tematyczne kreskówki, w grupach układały puzzle i zapoznały się z gazetkami tematycznymi. Piątoklasiści poinformowali maluchy o ich uczestnictwie w programie GIODO.

Zabawy na śniegu

Wraz z pierwszym śniegiem drugoklasiści przystąpili do lepienia bałwanów i zabaw na śniegu.

Udział uczniów w VI Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w Tradycji i w oczach współczesnych”

Uczniowie klas I-III pod opieką siostry Marzeny Boratyńskiej reprezentowali naszą Szkołę w VI Ogólnopolskim Konkursie „Trzej Królowie w Tradycji i w oczach współczesnych” w Modzerowie
w dn. 05.01. 2018 roku.

Konkurs Muzyczny „Pastorałki” - kategoria: soliści klas 1-3

2 miejsce  - Gabriela Jędrusiak z kl. 2b

Konkurs recytatorski „Trzej Królowie w polskiej poezji i prozie ludowej” - kategoria klasy I-III SP

3 miejsceNadia Szcześniewska z kl. 2b

wyróżnienie Marcelina Zielińska z kl. 3a

Drugoklasiści przygotowują się do ŚWIĄT

Kilka dni przed Świętami drugoklasiści ubierali choinkę,  wykonywali ozdoby i prezenty dla najbliższych. 21 grudnia 2017r uczniowie obejrzeli JASEŁKA  i wzięli udział w klasowych spotkaniach opłatkowych.

Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną bombkę

W grudniu 2017r nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną bombkę. Wszystkie bombki zdobiące szkolną  choinkę były śliczne, oryginalne i wyjątkowe. Spośród prac dzieci z klas 1,2 i 3 wybrano najpiękniejsze, zdaniem jury, prace.

Konkurs na znaczek pocztowy przypominający o ochronie swoich danych osobowych w SIECI

Do 1 grudnia trwał konkurs plastyczny na znaczek pocztowy przypominający o ochronie danych osobowych podczas surfowania w SIECI. Pracę można było wykonać dowolną techniką, także przy użyciu programów komputerowych. Szczegółowe dane zamieszczone były na gazetce umieszczonej obok biblioteki szkolnej. 7 grudnia 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Spośród wielu prac wyróżniono trzy. Znaczek zaprojektowany przez wyróżnionych zostanie wykorzystany przez "szkołę" do ozdobienia kopert z życzeniami i zaproszeniami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, kartki świąteczne, koperty i  znaczki wydrukowane na samoprzylepnym papierze. Nagrody te zostaną wykorzystane przez uczestników konkursu do złożenia najbliższym świątecznych życzeń z przypomnieniem o ochronie danych osobowych w SIECI. Organizatorami konkursu była grupa projektowa przy współdziale p. Katarzyny Stawickiej,  pod kierunkiem  p. Doroty Ostrowskiej.

Klasa 2a z wizytą u weterynarza

7 grudnia 2017 r. klasa 2a odwiedziła przychodnię weterynaryjną. P. Sawoszczuk oprowadzał dzieci po przychodni i wyjaśniał przeznaczenie poszczególnych gabinetów. Wycieczka została przerwana z powodu awarii prądu. Aby pomóc weterynarzom w pracy dzieci wykonały plakaty, w których przypominają swoim szkolnym kolegom o opiece i dokarmianiu zwierząt. 

Mikołajki

6 grudnia do klas młodszych przybył Mikołaj. Na jego powitanie, uczniowie klas drugich przygotowali  program słowno-muzyczny. Święty obdarował wszystkie dzieci upominkami i obiecał odwiedzić je w domach rodzinnych podczas Świąt.

Marsz uliczny

5 grudnia 2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w marszu ulicznym celem, którego było uzmysłowienie mieszkańcom Lubienia Kuj. i okolic potrzeby pomocy chorym na nowotwory krwi oraz rozpropagowanie akcji "I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE" . Marsz poprzedzony był zajęciami informacyjnymi w klasach oraz wykonaniem łańcuchów propagujących przedsięwzięcie. Organizatorkami akcji była grupa WOLONTARIAT

Wykonywanie ozdób świątecznych z zimnej porcelany przez kl.2

30 listopada uczniowie klas 2 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez p. Martę Fudała, na których wykonywali ozdoby świąteczne  z zimnej porcelany  

CO LEPSZE ZABAWA CZY PRACA?

Uczniowie klasy drugiej przygotowują się do różnych zawodów. Po ciężkiej pracy lubią przytulić się do swoich ulubionych misiów, szczególnie w Dzień Pluszowego Misia.

Mikołaj przypomina o ochronie danych osobowych w SIECI

Z końcem listopada na korytarz przed BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ zawitała gazetka, na której Mikołaj przypomina dzieciom o bezpieczeństwie w INTERNECIE  i konieczności chronienia swoich danych osobowych.

Drugoklasiści na balu andrzejkowym

W wigilię katarzynek dzieci bawiły się, na zorganizowanym przez harcerzy, balu.  Uczestniczyły w konkursach, wróżbach i tańcach.  Miały również możliwość skorzystania z barku. 

Dziecka sprawa-ważna sprawa

21 listopada uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienia propagujące KONWENCJĘ PRAW DZIECKA. Inicjatorem akcji była Dyrekcja i Przedszkole Samorządowe w Lubieniu Kujawskim.

Drugoklasiści w kopalni soli

9 listopada uczniowie klas drugich zwiedzali kopalnię soli w Kłodawie i zapoznawali się ze specyfiką pracy górnika.

Rozstrzygnięcie konkursu NASZE SYMBOLE NARODOWE

W przeddzień Święta Niepodległości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego NASZE SYMBOLE NARODOWE. Spośród 40 prac jury przyznało 11 wyróżnień, trzy III miejsca, dwa II i cztery pierwsze. Wręczenia słodkich upominków, nagród, dyplomów i wyróżnień dokonała pani dyrektor Krystyna Ziemińska, Organizatorkami konkursu były wychowawczynie klas drugich p. Anna Czarniak i p. Małgorzata Lach.

Udział klas drugich w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada klasy drugie samodzielnie wykonały zdrowe drugie śniadanie,  w ramach akcji ŚNIADANIE DAJE MOC.

Udział klas młodszych w konkursie plastycznym "Miejsce które chciałbym zobaczyć"

8 listopada 2017 r chętni uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Miejsce, które chciałbym zobaczyć...", zorganizowanym w ramach projektu gimnazjalnego (pod opieką p. J. Gontarek ). W ostatnim tygodniu listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Każde dziecko zostało docenione i nagrodzone słodkim upominkiem

Spotkanie klas drugich z biologiem i ornitologiem

7 listopada 2017r  klasa2a odbyła serię zajęć  z biologiem ze Stowarzyszenia VITIS w Smogorzewie p. Anną Igińską a klasa 2b z ornitologiem. Zajęcia prowadzone były pod hasłem " Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT".

Pamiętamy o tych którzy odeszli

31 października uczniowie klas drugich odwiedzili mogiły żołnierzy , groby nauczycieli i ludzi zasłużonych dla społeczności lokalnej. 

Savoir vivre w klasach drugich

26 października dzieci z klas drugich uczyły się poprawnie nakrywać do stołu oraz utrwalały zasady właściwego zachowania się przy stole i kultury spożywania posiłków.

Wycieczka klas drugich do lasu

18 października uczniowie klas drugich wybrali się do pobliskiego lasu celem oglądanie jesiennych zmian w przyrodzie oraz zbierania jesiennych darów lasu. Wyjście do lasu poprzedzone było szeregiem zajęć przybliżających dzieciom las jako ekosystem.

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASACH DRUGICH

29.09. 2017r. chłopcy i dziewczynki z klasy 2a świętowali DZIEŃ CHŁOPCA. Dziewczynki złożyły kolegom życzenia i wręczyły upominki. Potem dzieci biesiadowały, tańczyły i śpiewały.

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: