Bezpieczny Internet

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Lubieniu Kujawskim odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Zajęcia zostały przeprowadzone w związku z udziałem szkoły w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni.pl  Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.

Warsztaty i zajęcia dotyczące podstawowych problemów cyberbezpieczeństwa uczniów przeprowadził edukator bezpieczeństwa cyfrowego Pan Grzegorz Kozłowski.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z siedzibą w Tarnowie a finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ze środków zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”.

Ogólnopolski Program Edukacyjny GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa bierze udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Program jest przedsięwzięciem realizowanym od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 obchodziliśmy w naszej placówce w ostatnim tygodniu stycznia z uwagi na termin ferii zimowych. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.