Projekty historyczne

W naszej szkole realizowane były liczne projekty dotyczące historii. W ramach współporacy uczniów, koordynowanej przez nauczyciela zrealizowano wiele działań. Zachęcemy do zapoznia się z tymi działaniami.

Żywa lekcja historii

Grupa realizająca projekt gimanzjalny "Żywa lekcja historii" postanowiła sfinalizować swoje działania poprzez organizację lekcji dla klasy IV w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Zbiórka eksponatów do szkolnej Izby Pamięci

Grupa projektowa "Nasze małe muzeum organizuję zbiórkę eksponatów do szkolnej izby pamięci. Udostępniając swoje pamiątki pomagasz rozwijać świadomośc historyczną naszej społeczeności.

Lubień Kujawski w PRL

Projekt polegał na organizacji imprezy, w której społeczność miasta będzie mogła przypomnieć sobie minioną epokę. W realizacji wspomogła nas ogrmomna rzesza partnerów, co pozwoliło by w gmachu naszej szkoły odbyła się  impreza historyczna, o której jeszcze długo będzie się pamiętało...https://www.youtube.com/watch?v=NJ841-2ay8g&t=2s

Dwór Orpiszewskich w Kłóbce jako miejsce pamieci

Projekt realizowany był przez Elwirę Czarniak i Kaję Sosnowską w ramach rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Poniższa relacja jest ich autorstwa. Projekt został doceniony uzyskując trzecie miejsce w wojewdztwie, a realizatorki wraz z opiekunem zostały zaproszone do telewizji, by opowiedzieć o swoich działaniach.

Nasze małe muzeum

Projekt gimnazjalny realizowany w roku szkolnym 2016-2017, który bazuje na zastanych walorach naszej szkolnej Izby Pamięci i polagać ma na modernizacji jej ekspozycji i popularyzowaniu izby w środowisku lokalnym i regionalnym.