VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018 roku  obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, a później  sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” w różnorodny sposób: testy, labirynty wiedzy, łamigłówki, plakaty.

Osiągnięcia uczniów w konkursach matematycznych w roku szkolnym 2017/2018

Konkurs przedmiotowy z matematyki dla uczniów klas III
Oliwia Jabłońska ucz. kl.3a – udział w rejonie (E.Kopczyńska)

Konkurs matematyczny Liga Zadaniowa
Paweł Matczak  ucz. kl. 2b  - III miejsce w etapie rejonowym (E.Kopczyńska)
Justyna Jastrzębska ucz. kl. 2a - III miejsce w etapie rejonowym (D.Kopycińska)
Amelia Sławińska ucz.kl.7a - III miejsce w etapie rejonowym (D.Zaborowska)

Konkurs matematyczny Kangur 2018
Paweł Matczak  ucz. kl.2b  - wynik bardzo dobry (E.Kopczyńska)
Sara Krygier ucz. kl.5b - wyróznienie  (D.Ostrowska)

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

W dniu 15 marca odbył się konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 62 uczniów naszej szkoły. Uczniowie reprezentowali kategorie Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i Junior. Wszystkim życzymy sukcesów i czekamy na wyniki.

ŚWIĘTO MATEMATYKI – DZIEŃ LICZBY PI

W dniu 14 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi.

Jest taka liczba, która ma swoje święto. To liczba „pi” definiowana między innymi jako stosunek długości obwodu do średnicy koła. Jej urodziny przypadają co roku 14 marca. Dzień ten wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych datę tę zapisuje się jako 3.14 (najpierw miesiąc, potem dzień), a to przybliżenie liczby pi.

PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA 2017

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.wmtday.org/pl/lokalni-organizatorzy-2017

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY DOROŚLI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od połowy września, powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, wykonali ścienne gazetki informacyjne i reklamowe, przygotowali ciekawe plakaty, które posłużyły do dekoracji holu.

PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO LIGA ZADANIOWA 2016/2017

Liga Zadaniowa jest konkursem przedmiotowym z matematyki dla uczniów województwa kujawsko – pomorskiego klas VI szkół podstawowych oraz klas I i II gimnazjów. W  roku szkolnym 2016/2017 odbyła się  XXX edycja konkursu.

SZKOLNE DNI MATEMATYKI

Dnia 14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby π. W naszej szkole obchodziliśmy go bardzo uroczyście. Przeprowadzone zostały lekcje matematyki na wesoło, przybliżono historię liczby π, anegdoty i filmy z nią związane.