PODSUMOWANIE ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA 2017

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.wmtday.org/pl/lokalni-organizatorzy-2017

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY DOROŚLI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od połowy września, powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, wykonali ścienne gazetki informacyjne i reklamowe, przygotowali ciekawe plakaty, które posłużyły do dekoracji holu.

PODSUMOWANIE KONKURSU MATEMATYCZNEGO LIGA ZADANIOWA 2016/2017

Liga Zadaniowa jest konkursem przedmiotowym z matematyki dla uczniów województwa kujawsko – pomorskiego klas VI szkół podstawowych oraz klas I i II gimnazjów. W  roku szkolnym 2016/2017 odbyła się  XXX edycja konkursu.

SZKOLNE DNI MATEMATYKI

Dnia 14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby π. W naszej szkole obchodziliśmy go bardzo uroczyście. Przeprowadzone zostały lekcje matematyki na wesoło, przybliżono historię liczby π, anegdoty i filmy z nią związane.