VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY DOROŚLI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od połowy września, powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, wykonali ścienne gazetki informacyjne i reklamowe, przygotowali ciekawe plakaty, które posłużyły do dekoracji holu.

W piątek 29 września 2017r. z radością przystąpiliśmy do ogólnoświatowej akcji.  Komisja egzaminacyjna  w skład której wchodzili uczniowie klas piątych, sprawdzała znajomość tabliczki wśród uczniów, jak  i dorosłych pracowników naszej szkoły. Wszyscy chętnie przystąpili do egzaminu co pozwoliło im uzyskać certyfikat ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia". Dzieci poznały historie tabliczki mnożenia oraz uczestniczyli w grach i układankach związanych z tabliczka mnożenia. Wszyscy bawili się wesoło.

Matematyka jest zawsze na czasie, a ten dzień to doskonały trening pamięci oraz okazja aby dzieci przez chwilę mogły  poczuć, że umieją coś lepiej od dorosłych.

Gratulujemy!

Koordynatorami imprezy byli  nauczyciele matematyki.