DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 obchodziliśmy w naszej placówce w ostatnim tygodniu stycznia z uwagi na termin ferii zimowych. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W ramach inicjatywy DBI w naszej placówce zorganizowano wystawę plakatów  oraz makietę na holu głównym. Wystawę zatytułowaną Bezpieczeństwo w sieci przygotowali uczniowie klas 4-6 pod opieką nauczyciela informatyki p. Doroty Ostrowskiej. Wystawę zwiedzali uczniowie oraz rodzice.

Ponadto w każdej klasie podczas  lekcji informatyki nauczyciele omawiali tematykę bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania własnych prac przygotowanych zgodnie z omawianą tematyką, Prezentowane były uczniom filmy i strony internetowe poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Wykonano gazetki tematyczne na korytarzu szkolnym oraz w świetlicy szkolnej. Podsumowaniem zajęć były przygotowane przez uczniów gimnazjum  prezentacji „Bezpieczeństwo w Internecie” oraz folder  „Bezpieczny Internet”.  dzięki którym mogli sobie utrwalić zdobyte wiadomości.

Obchody DBI zakończyliśmy szkoleniem dla rodziców, które poprowadził nauczyciel naszej szkoły p. Andrzej Dominowski. W trakcie spotkania poruszone zostały problemy związane z cyberprzemocą, szkodliwymi treściami, sextingiem, hejtowaniem oraz cyberprzestępczością.

Po zebraniu uczniowie rozdawali ulotki rodzicom z informacjami   o zagrożeniu i ochronie dziecka w sieci  oraz adresami stron internetowych przeznaczonych dla rodziców.

zaswiadczenie-1....