LEKCJA POKAZOWA W PROGRAMIE BALTIE

W dniu 23 marca 2017r. uczeń klasy 4a Hubert Madaliński pod opieką nauczyciela informatyki p. Doroty Ostrowskiej, wziął udział w seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Spotkanie zorganizowane przez KO w Bydgoszczy we współpracy ze stowarzyszeniem Twórcza Informatyka z Baltie, prowadził Bohumír Soukup, autor Baltie.

Bohumir Soukup – Czech biegle posługujący się j. polskim, jeden z czołowych programistów na świecie. Twórca programu Baltie, a przede wszystkim człowiek obdarzony niezwykle pogodnym usposobieniem, wielkim talentem pedagogicznym, osobowością, która z pasją porywa dzieci, młodzież i starszych do twórczej zabawy w programowanie. Ciekawe metody oraz niekonwencjonalna filozofia dotycząca praktycznego działania opartego na nauce czytania ze zrozumieniem oraz twórczym myśleniu zyskują coraz szersze grono sympatyków zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

W trakcie lekcji pokazano przykłady efektywnie prowadzonych zajęć/ćwiczeń z programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzięki odpowiednim wskazówkom uczniowie zrealizowali  swój pierwszy program. Hubert będąc uczestnikiem lekcji wykonywał zadania wzorowo, wykazując się znajomością programowania w Baltie.