PODSUMOWANIE PROGRAMU „TWOJE DANE – TWOJA SPRAWA”

W dniu 8 czerwca 2018 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbyło się seminarium  organizowane przez GIODO.  Seminarium było poświęcone upowszechnieniu najlepszych, niekonwencjonalnych i efektywnych metod uczenia o ochronie danych osobowych. Podczas uroczystości dokonano  podsumowania  VIII edycji konkursu „Twoje dane – twoja sprawa”, w którym brała udział również nasza szkoła.

Podstawowym celem programu jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności  wśród nauczycieli i uczniów różnych typów szkół.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas piątych pod opieka p. Doroty Ostrowskiej  wykonywali  zadania oraz podejmowali różne inicjatywy związane  z ochrona danych osobowych, prawa do prywatności i ochrony wizerunku w ramach Ogólnopolskiego Programu Sprawnościowego GIODO.

Uczniowie  wzorowo wywiązali się ze wszystkich obowiązków, za co szkoła uzyskała  tytuł "Badacz Danych Osobowych". W nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz statuetkę przyznane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Uczeń  klasy 5a Hubert Madaliński, jako lider grupy uzyskał tytuł "Młody Inspektor Danych Osobowych".

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Stawickiej za pomoc i wspieranie nas w działaniu.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KRONIKĄ WYKONANYCH ZADAŃ W RAMACH PROGRAMU PRZEZ UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH:)