DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” obchodzony był w dniu 6 lutego. W tym dniu nauczyciele informatyki z naszej szkoły p. D. Ostrowska i p. D. Zaborowska uczestniczyły w konferencji, która odbyła się w kinie Atlantic w Warszawie. Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia była Fundacja Orange, zaś partnerami Facebook i Multimediawszkole.pl

W ramach tegorocznych obchodów w miesiącu lutym podejmowaliśmy w szkole różne inicjatywy edukacyjne na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie  nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Wykorzystując pakiet otrzymanych materiałów edukacyjnych i promocyjnych zostały przeprowadzone w  klasach lekcje informatyki oraz zajęć komputerowych związane z  tematyką prywatności, szacunku i kultury w sieci. Przygotowano tablicę promującą wydarzenie. Zorganizowana została wystawa prac plastycznych i plakatów wykonanych przez uczniów.

Podsumowaniem akcji były  trzygodzinne warsztaty dla uczniów klas III- VII, które prowadził nauczyciel historii, edukator projektu Cybernauci
p. Andrzej Dominowski.

Zajęcia prowadzone były  z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe. Dotyczyły one faktycznych aktywności naszych uczniów w Internecie, takich jak serwisy społecznościowe oraz fenomenu YouTube. Prowadzący zapoznał uczniów z najważniejszymi zagrożeniami wynikającymi z ich działań w sieci oraz zaproponował rozwiązania, które mogą poprawić ich funkcjonowanie, w tej ważnej sferze życia.

Kontakt

ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W LUBIENIU KUJAWSKIM
87-840, Lubień Kujawski
ul. Szkolna 15
 
sekretariat
tel. 054 2843 148
fax 054 2843 043
 
adres email: