DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

W dniu 29 stycznia 2018 r. ramach realizowanego programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, został zorganizowany Dzień Ochrony Danych Osobowych.
Obchody te, mają na celu uświadomić jak cenna jest nasza prywatność i jaka jest wartość naszych danych osobowych we współczesnym świecie. To również okazja do refleksji na temat, jak bezpiecznie korzystać z osiągnięć nowoczesnych technologii i świadomie unikać zagrożeń.

W naszej szkole przyjął on formę zajęć edukacyjnych dla uczniów klas II - III, IV –VII SP poświęconych tematyce ochrony danych osobowych. Poprzedzeniem tych zajęć było przygotowanie materiałów w formie prezencji multimedialnej, filmów edukacyjnych,  gier, zabaw, plakatów oraz dekoracji związanych z prezentowanym tematem.

Uroczystości przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Doroty Ostrowskiej.