Ogólnopolski Program Edukacyjny GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa bierze udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Program jest przedsięwzięciem realizowanym od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jego celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów.

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do podejmowania inicjatyw związanych z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.
Odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży sprawne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.