V Ogólnopolski Finał Konkursu "Działam bezpiecznie".

10 czerwca 2017 r. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w składzie- Małgorzata Justyńska, Martyna Świerczyńska, Alan Dębiński wzięli udział w V Ogólnopolskim Finale Konkursu "Działam bezpiecznie" zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Honorowy patronat nad zmaganiami objęli: Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszcz oraz Kujawsko -Pomorski Kurator Oświaty  . Byliśmy jedną z dwudziestu ekip z całej Polski które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Zadaniem drużyny było udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w pozorowanym wypadku samochodowym. Za prawidłowe wykonanie zadań konkursowych uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.