WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH SZLAKIEM PIASTOWSKIM

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klas czwartych  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce  po Szlaku Piastowskim. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Katedry w Gnieźnie położonej na Wzgórzu Lecha, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. sarkofag św. Wojciecha.Po zwiedzeniu Katedry uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przed pomnikiem Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji i ruiny zamku. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy  Park Dinozaurów w Rogowie.

Wycieczka przebiegła w miłej, słonecznej pogodzie, po czym wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Lubienia.

Organizator  wycieczki, wychowawczyni klasy 4a Dorota Ostrowska składa podziękowania za całodniową opiekę Pani: Justynie Walczak, Hannie Szczepańskiej i Marii Walasek.