Żywa lekcja historii

Grupa realizająca projekt gimanzjalny "Żywa lekcja historii" postanowiła sfinalizować swoje działania poprzez organizację lekcji dla klasy IV w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Uczniowie klasy IV b a zostali zaproszeni do wyjazu do Kłóbki, gdzie mieli okazje zwiędzać z przewodnikiem skansen, następnie dwór Orpiszewskich. Po zwiedzaniu z przewodnikiem realizatorki projektu przeprowadziły  test wiedzowy oraz grę terenową, która pozwoliła, by wykorzystać zdobytą wiedzę w rywalizacji. Okazało się, że czwartoklasiści bardzo aktywnie uczesniczyli w zwiedzaniu i bezłędnie odpowedzieli na wszytkie pytania dotyczące zwiedzanych zabytków. O zwycięstwie zdecydowała szybkość w wykonywaniu zadania polegajacego na odnalezieniu miejsc, w których ukryte były wskazówki na podstawie mapki skansenu.  Wszyscy uczestnicy docenili skansen jako miejsce, gdzie można poznać życie codzienne naszych przodków i przeprowadzać 'żywe lekcje historii" w przyszłości.

Każdy z uczniów otrzymał nagrodę. Grupa projektowa w składzie Alicja Górska, Weronika Jędrzejewska i Zuzanna Mazgajczyk serdecznie dziękuję dyrecji ZPO za wsparcie w reaizacji projektu oraz firmie Polcalc za upominki dla uczesników zabawy oraz p. Iwonie Kamińskiej za pomoc w opiece nad naszą grupą. Opiekunem projektu jest p. Andrzej Dominowski