DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Dnia 17 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość podsumowująca działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu i Ochrony Danych Osobowych. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbył się 11 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”

Przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberbezprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci. W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Podjęte działania:We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki oraz zajęć rozwijających TIK przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa, zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

• Uczniowie klas czwartychprzygotowali i przedstawili prezentację w której zawarte były zagadnienie bezpiecznego korzystania z Internetu, ochronie danych osobowych, ochronie prywatności i wizerunku, W szczególny sposób zwrócili uwagę na zjawisko hejtu w Internecie. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu podsumowali tematycznymi wierszami i piosenką.

• Uczniowie klas IV-V tworzyli różnorodną techniką plakaty. Powstały bardzo ciekawe i pomysłowe prace, które można podziwiać na gazetkach.

• Uczniowie klas VI przygotowali foldery informujące o zagrożeniach i skutkach niewłaściwego użytkowania Internetu

• Uczniowie klas V i VI brali udział w turnieju wiedzy Bezpieczny Internet

I miejsce - klasa 6b

II miejsce- klasa 5a

III miejsce - klasa 6a i 5b

Najlepiej test rozwiązali:

I miejsce - Julia Kostrzewska 6b

II miejsce- Gabriela Olczak 6b, Marcelina Zielińska 5a, Maria Gontarek 5a

III miejsce- Kornelia Golis 5a, Robert Mikołajewski 5b, Wiktor Balcerak 6a,

Michał Michalski 6a, Alicja Michalak 6b, Amelia Banasiak 6b

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem i wierzymy, że będą z głową surfować po  internetowej pajęczynie.

Autor postu: Dorota Ostrowska, Elżbieta Kopczyńska