Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Piątek, 9 listopada 2018 roku był dniem szczególnym w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrani na galowo, wzięli udział w obchodach 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W stołówce szkolnej odbyła się wyjątkowa akademia, którą przygotowała Pani Joanna Gontarek we współpracy z Panią Ewą Krokowską i Panem Andrzejem Dominowskim. Podczas uroczystości zostały odśpiewane: hymn państwowy, hymn szkoły oraz „Rota”. W imieniu Burmistrza Lubienia Kujawskiego oraz Rady Miejskiej w Lubieniu Kujawskim, harcerze złożyli wiązankę pod obeliskiem, który znajduje się przed budynkiem ZPO. Udział w akademii, oprócz chóru, wzięło aż 32 uczniów: Alicja Deicka, Martyna Michalska, Adrian Michalski, Kamil Marszałkowski, Sandra Koziorzębska, Mateusz Gałązkiewicz, Małgorzata Jaskólska, Justyna Jesionowska, Justyna Jastrzębska, Natalia Jaskólska, Julia Rogulska, Konrad Żakowiecki, Kacper Wędołowski, Piotr Grzelak, Wojciech Korbeń, Dominika Spychała, Błażej Kotfas, Małgorzata Michalska, Karolina Stolcman, Miłosz Sochaczewski, Adrianna Rucińska, Małgorzata Matczak, Weronika Skalska, Natalia Banasiak, Klaudia Piotrowska, Mateusz Skalski, Alicja Pawlak, Patrycja Bukowska, Weronika Zwierzchowska, Paweł Matczak, Wiktoria Barańska, Kinga Czyżnikowska. Ponadto uczniowie klas 8 SP oraz 3 Gim odtańczyli „Poloneza a – moll” do muzyki Wojciecha Killara, którego koordynatorem była Pani Małgorzata Adamska. W tym miejscu wielkie słowa uznania dla Pań: Bożeny Sekleckiej i Bożeny Grabowskiej, za uszycie pięknych sukien dla tańczących dziewczyn. Oprawą techniczną zajął się Pan Jarosław Pieczkowski, przygotowaniem muzycznym chóru Pani Alicja Sadowska, a dekoracjami Pani Małgorzata Szymańska. Na zakończenie zostały rozstrzygnięte konkursy na prezentację multimedialną „Droga ku wolności”, którego laureatami zostali: Sara Krygier, Mateusz Skalski i Wiktor Sobczak oraz quiz niepodległościowy, który wygrała Julita Tybińkowska. Dziękujemy także wszystkim wychowawcom, którzy wraz ze swoimi klasami udekorowali swoje sale lekcyjne w barwch narodowych. Całą uroczystość prowadził Pan Marcin Kubisztal.