WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE - SZKOŁA PODSTAWOWA

W dniach 17 – 18 maja 2018r. uczniowie klas IV - V , VII  uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia odwiedziliśmy jedno z najsłynniejszych polskich drzew, Dąb Bartek w Zagnańsku, Centrum Edukacji - ” Szklany Dom” oraz Dworek w Ciekotach, miejsce w którym mieszkał Stefan Żeromski. Pomimo deszczowej pogody wszyscy dzielnie wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę  (612 m n.p.m.) nazywany też  Górą Świętej Katarzyny.

Po drodze mijaliśmy miejsca z kapliczką Żeromskiego, źródełko św. Franciszka. Dalej szlak prowadził nas łagodnie pod górę - trasa choć mokra była  przyjemna. Im wyżej tym większe głazy pojawiały się na szlaku. Tuż przed samym szczytem zauważyliśmy gołoborze. Po dotarciu na szczyt  Łysicy ukazał nam się duży krzyż. Zwiedziliśmy również kościół Świętej Katarzyny oraz Muzeum Minerałów wraz z pokazem szlifowania. Późnym wieczorem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania hotelu Maraton w Kielcach.

W drugim dniu udaliśmy się do  Muzeum Zabawek w Kielcach gdzie największą radość sprawiły nam godzinne warsztaty gry na   instrumentach perkusyjnych. Po posiłku w uroczej, stylowej pizzerii zwiedzaliśmy Kielce: Wzgórze Katedralne - Katedra, Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek, kościół św. Wojciecha, Park Miejski,  ogród włoski, Plac Artystów, Kadzielnie.

Opiekę na wycieczce sprawowali: D. Ostrowska, E. Krokowska, H. Szczepańska, K. Stawicka