Dzień Patrona i otwarcie nowej pracowni komputerowej

W dniu 18 maja w naszej szkole odbywał się dzień patrona. Dodatkową atrakcją było otwarcie nowej pracowni komputerowej, która powstała dzięki pomocy sponsora, przedsiębiorstwa SUPERFOS, które ma swoją siedzibę na terenie naszej gminy.

Organizatorem akademii były klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami. Podczas uroczystości wspominano naszego patrona, prezentując jego życie i dokonania przez recytacje wierszy, czytanie fragmentów powieści „Kamienie na szaniec” oraz prezentacje multimedialną dotyczącą Janka Bytnara. Wojenne losy patrona spleciono z prezentacją multimedialną dotyczącą historii szkolnictwa w Lubieniu Kujawskim oraz fragmentami archiwalnych nagrań z historii naszej szkoły.

Na koniec uroczystości  dyrektor szkoły p.  Krystyna Ziemińska podziękowała burmistrzowi Markowi Wilińskiemu i przede wszystkim Tomaszowi  Przygodzkiemu – dyrektorowi  firmy Superfos, która była  głównym darczyńcą wyposażenia do pracowni informatycznej. Firma ta przekazała  na ten cel 60 tys. zł, a całość modernizacji pracowni  kosztowała 80 tys. zł. Następnie artyści wraz z zaproszonymi gości udali się by oficjalnie otworzyć nową pracownie.

Wychowawcy klas pierwszych dziękują za pomoc w organizacji p. Alicji Sadowskiej, za przygotowanie chóru oraz grupy akompaniującej oraz p. Jarosławowi Pieczkowskiemu za nagłośnienie akademii. Spacjelne podzieowania kierujemy również do harcerzy, którzy zaprezentowali wzruszający apel poległych.