W dniu 22 stycznia 2018 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się Gala Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu pt.: „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”.

Wydarzenie było podsumowaniem XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz IV edycji „Wiersz o Babci i Dziadku”. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół różnego typu z terenu całej Polski.Aktorka Teresa Lipowska odczytała rozstrzygnięcia dwóch konkursów dla dzieci i młodzieży.

Laureatką II miejsca w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych konkursu plastycznego została Dominika Spychała uczennica klasy II Gimnazjum, która wraz nauczycielem  – p. Jarosławem Pieczkowskim na zaproszenie organizatora reprezentowały na Gali nasze gimnazjum.

Na gali pojawili się także prof. Jadwiga Moll oraz prof. Jacek Moll. Małżeństwo kardiologów i pediatrów pełniło podczas gali godność Honorowej Babci i Honorowego Dziadka.

Oba Konkursy, jak wyjaśniła Przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – Zofia Grzebisz – Nowicka mają na celu wyłanianie młodych talentów, a zainteresowanie dzieci i młodzieży stale jest bardzo duże. Na konkurs literacki nadesłano 136 wierszy, zaś na konkurs plastyczny 308 prac. Organizatorami wydarzenia były: Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi.

Dominice życzymy dalszych sukcesów.