Przedstawiciele ZPO z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku Lubień Kujawski grał w rytm 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniążki były zbierane dla wyrównywania szans dla noworodków. Siedziba sztabu została ulokowana w Centrum Kultury, a jego szefem był Pan Marcin Kubisztal.

Od wczesnych godzin rannych 15 wolontariuszy kwestowało na ulicach Lubienia Kujawskiego i Kłóbki. Od godziny 16 w sali widowiskowej CK rozpoczęły się występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Lubień Kujawski. Finał rozpoczęły formacje taneczne z Centrum Kultury: SMERFETKI i FLESH KIDS oraz Justyna Jastrzębska i Piotr Grzelak.. Swój fantastyczny minirecital miała również laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych – ALICJA DEICKA. Nie mogło też zabraknąć w takim dniu pokazu ratownictwa medycznego z firmy FANTOMAN przy współudziale uczniów SLO Choceń. Swój wyjątkowy ledowy pokaz zaprezentowała także grupa DRAGON FIRESHOW oraz grupa wolontariuszy BAJKED. Na zakończenie wystąpili: GRACJAN PIASZCZYŃSKI – instrumenty klawiszowe, zespół wokalny HARMONIA oraz reprezentanci ZPO LUBIEŃ KUJAWSKI – Angelika Żychlewicz, Dominika Spychała oraz Julia Góralska. Wszystkie wyżej wymienione występy były przeplatane licytacjami, podczas których w sumie zebrano 3350 zł. Punktem kulminacyjnym było tzw. ,,Światełko do nieba'' z pokazem sztucznych ogni o godzinie 20, który koordynował Pan Jacek Kosmalski. Wielkie słowa uznania należą się KOMISJI FINANSOWEJ w składzie: Leokadia Rakocińska - Zaborowska, Krystyna Ziemińska i Zdzisława Lewandowska, która przez kilkanaście godzin rzetelnie i sumiennie podliczała wszystkie dostarczone do nich pieniążki przez wolontariuszy. W sumie Lubień Kujawski zebrał 9906,11 zł!!! Sztab bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji 26. Finału WOŚP oraz za gadżety i vouchery na licytację następującym podmiotom:
• POLCALC i WIRKE,
• DANCE STUDIO JUDYTA WITKOWSKA,