Akcja DKMS rejestracji potencjalnych dawców szpiku" I ty możesz uratować komuś życie"

W dniach 9-10 grudnia w naszej szkole została zorganizowana akcja DKMS "I Ty Możesz Uratować Komuś Życie"- rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Aby się zarejestrować wystarczyło pobrać wymaz z wewnętrznej części policzka. Udało nam się zarejestrować aż  49 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Ważne jest, by uświadomić młodzież, iż tylko w Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Białaczka to choroba, która może dotknąć każdego z nas.

Na szczęście każdy też może pomóc. Akcja DKMS była skierowana do osób pełnoletnich, wymagała jednak przemyślanej decyzji o rejestracji - aby w przyszłości móc uratować komuś życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji. Chciałabym również podziękować całej społeczności uczniowskiej oraz wszystkim pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim za włączenie się do akcji (plakaty, łańcuchy jedności, dekoracja stołówki). 5 grudnia odbył się marsz ulicami Lubienia, który był wyrazem zaangażowania całej społeczności szkolnej .